Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • فیلمساز رفسنجانی در ۶۰ دقیقه آمریکا را رسوا می کند/ مایکل از کشف اتم در قلب ایرانیان خبر می دهد

  عصر بهبهان : حسین مدحت فیلمساز رفسنجانی از ساخت فیلم مستند «چشم های رسواکننده» در اسپانیا خبر داد.


  فیلمساز رفسنجانی در ۶۰ دقیقه آمریکا را رسوا می کند/ مایکل از کشف اتم در قلب ایرانیان خبر می دهد

  به گزارش عصر بهبهان حسین مدحت در گفت و گو با خبرنگار "خانه خشتی"، از ساخت فیلم مستند «چشم های رسواکننده» در اسپانیا خبر داد.

  این کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه مستند «چشم های رسوا کننده» به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخته می شود، اظهار داشت: قرار شد فیلمی در مورد خبرنگار و تصویربردار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که در جنگ آمریکا علیه عراق چشمانش را بخاطر استفاده از بمب های رادیواکتیو توسط آمریکا از دست داد، بسازم؛ در تحقیقاتی که بدو شروع فیلم انجام دادم متوجه شدم که تعداد زیادی از خبرنگاران و تصویربرداران شبکه های مختلف تلویزیونی در جنگ توسط سربازان آمریکایی کشته شدند.

  مدحت ادامه داد: یکی از این کشته شدگان تصویربردار شبکه تلویزیون اسپانیا به نام خوزه کئوسو بود که در بالکن هتل فلسطین عراق مورد اصابت گلوله سربازان آمریکایی قرار گرفته و کشته شده بود.

  نویسنده و کارگردان مستند «چشم های رسواکننده» افزود: به واسطه دوستی با آقای علیزاده که مستند ساز است و در اسپانیا زندگی می کند، تصمیم گرفتم بخشی از فیلم را به خوزه کئوسو اختصاص دهم؛ بنابراین سعی کردم قسمتی از فیلم در اسپانیا تصویربرداری شود که با توجه به استقبال مستند سازان اسپانیایی از این طرح، به پیشنهاد آن ها تدوین فیلم را به مستند ساز اسپانیایی سپردم.

  این کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه «چشم های رسواکننده» به شرح حال خبرنگاران کشته شده در جنگ می پردازد، گفت: داستان فیلم توسط خبرنگاری به نام مایکل بازگو می شود که وی در سفر به فلسطین اشغالی می نویس: «در اسرائیل پهباد حزب الله را دیدم که در آسمان اسرائیل جولان می زد، مردمان اسرائیلی از ترس فرار می کردند؛ آنجا بود که فهمیدم اسرائیل اتم دارد ولی ایمان ندارد؛ ایران سلاح اتمی ندارد ولی مردمانش ایمان قوی دارند؛ پس اتم را در قلب تک تک ایرانیان یافتم».

  پای بندی به وطن و نداشتن ترس و واهمه ای از غرب محوریت اصلی این مستند است که حسین مدحت به آن اشاره نمود و گفت: فیلم «چشم های رسواکننده» به مدت ۶۰ دقیقه و در چهار کشور ایران، اسپانیا، عراق و لبنان تصویربرداری شده است.

  انتهای پیام/پ

  تاریخ انتشار: ۱۹:۲۷:۲۷ | شنبه, ۱ / فروردین / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.