Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارشی از وضعیت نابسامان جاده های زیدون/

  این جاده به ناکجا آباد میرود/ هشت کیلومتر جاده در هشت سال انتظار باقی مانده است

  عصر بهبهان : عضو شوراي شهر زيدون تاكيد كرد : سالهاست متاسفانه وضعیت جاده های بخش شمالی و جنوبی زیدون به حال خود رها شده است و در این مدت مکررا پیگیر بهبود وضعیت جاده های زیدون شده ایم و نتیجه ای دریافت حاصل است.


  به گزارش عصر بهبهان از سردشت زیدون علی بهبهانی درگفتگو اظهار کرد: سالهاست متاسفانه وضعیت جاده های بخش شمالی و جنوبی زیدون به حال خود رها شده است و در این مدت مکررا پیگیر بهبود وضعیت جاده های زیدون شده ایم و نتیجه ای دریافت حاصل است.
  وی گفت: نه تنها وضعیت قبلی جاده های زیدون درست نشده است بلکه بدتر و نارضایتی شدید عمومی را به دنبال داشته است.
  عضو شورای بخش زیدون یادآور شد: هشت سال است که هشت کیلومتر جاده حد فاصل کارخانه آسفالت کاظمی تا سه راهی روستای تلچگاه علیا شیار زنی و به حال خود رها شده است.
  بهبهانی ادامه داد: این محور یکی از مهم ترین جاده های ارتباطی بین استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد است که جاده ترانزیتی و سنگین برای مبادلات کالاهای تجاری است.
  عضو شورای اسلامی بخش زیدون ضمن اشاره به این که این هشت کیلومتر در این چندین سال باعث خطرات جانی و مالی شده است افزود: در این چندین سال متاسفانه به دلیل نداشتن استاندارد های لازم و نداشتن شانه جاده و تابلو های راهنما تعداد زیادی از هموطنانمان جان خود را در این محور از دست داده اند.
  وی با اشاره به 45 پارچه روستا در بخش زیدون و گستردگی روستا ها خاطرنشان کرد: تعریض جاده های روستایی و زیرسازی و بهسازی جاده های روستایی از دیگر مطالبات شورا ها و دهیاران بخش زیدون است.
  بهبهانی افزود: باعنایت به اینکه تا کنون روستا های درونک ، اسلام آباد،احداث زمین فوتبال روستای قلعه کعبی، چم و لنگیرات کارهای بهسازی،جدول کاری ،احداث پارک و احداث پل از جمله اقداماتی بوده است که در این مدت توسط شورا ها و دهیاری ها صورت پذیرفته است.
  عضو شورای اسلامی بخش زیدون ادامه داد: جدول کاری و تکمیل ساختمان دهیاری روستای اسلام آباد، احداث پارک چشمه مراد، و روستای چم و همچنین جدول کاری لنگیرات در مرحله دوم توسط شورا ها و دهیاران اجرایی شده است که امید است تا پایان سال به بهره برداری برسد.
  وی ضمن اشاره به تکمیل تعدادی از پروژه ها در روستا های بخش زیدون افزود: تا کنون بیش از 137 میلیون تومان از اعتبارات دهیاری ها هزینه شده است.
  بهبهانی در پایان گفت: امید است با همکاری امور روستایی استانداری ، فرمانداری بهبهان و بخشداری زیدون و تعامل با شورا ها و دهیاران منطقه شاهد ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر به روستا های بخش جنوبی و شمالی باشیم.
  شرکت نفت هیچ توجه ای به زیدون ندارد
  محمد چراغله عضو  شورای اسلامی روستای درونک در ادامه افزود: منطقه زیدون سالهاست که مظلوم واقع شده ونیازمند توجه بیشتر مسئولین در منطقه است.
  وی با اشاره به وجود شرکت های نفت در منطقه و عدم ارائه خدمات مطلوب علی الخصوص در بحث جاده های ارتباطی افزود: وجود شرکت های متعدد نفت و گاز در منطقه زیدون و عدم ارائه خدمات و کمک به روستا ها باعث نارضایتی شدید عموم مردم شده است.
  عضو شورای اسلامی ادامه داد: جاده های ارتباطی بخش زیدون امروز  تردد بیش از حد ماشین آلات سنگین شرکت نفت و گاز گچساران و آغاجاری شده است.
  چراغله یادآور شد: با توجه به اینکه پالایشگاه های متعدد نفتی در منطقه زیدون مستقر است ولی متاسفانه هیچ درصدی از درآمدهای نفتی با توجه به آلایندگی های زیست محیطی در طول این چندین سال به دهیاران و شورا های بخش زیدون تعلق نگرفته است.
  وی ضمن اشاره به اینکه جاده ارتباطی امیدیه به گچساران حد فاصل روستای قلعه کعبی یکی از بحرانی ترین و بدترین جاده ای است که در آن تردد صورت می پذیرد گفت: این جاده متاسفانه به دلیل ناهمواری های زیاد و اسفنجی بوده آن تا کنون منجر به کشته شدن ده ها تن از هموطنانمان شده است.
  عضو شورای اسلامی یادآور شد: خوشبختانه مردم روستای قلعه کعبی در ابتکار به موقع قبل از ایام عید این جاده را با هزینه های شخصی خود جهت جلوگیری از تصادفات منجر به فوت لکه گیری می کنند.
   چراغله افزود: متاسفانه در این سالها اهمیت آنچنانی به جاده های روستایی داده نشده است که این امر باعث شده است تا مهاجرت روستائیان به شهر افزایش یابد.
  وی خاطرنشان کرد: جاده های روستاهای درونک، خواجه خضر، چشمه شیخ،دهنو ودارعلایی از جمله روستا هایی هستند که جاده فرعی آنها شرایط مناسبی ندارد.
  روستاییان باجان خود در این جاده ها بازی می کنند

  عباس طوفی یکی از اهالی روستای درونک بخش زیدون پیرامون وضعیت جاده های زیدون افزود: متاسفانه فاصله زیاد روستا های بخش زیدون تا مرکز شهر سردشت و همچنین شهرستان بهبهان و بعد مسافت و تردد سنگین ماشین آلات در این محور باعث شده است که روستاییان به سختی در این محور تردد کنند.
  وی افزود: شلوغی محور و اسفنجی بودن این جاده و شیار زنی هشت کیلومتر از محور بخش جنوبی از دغده های اصلی روستاییان بخش زیدون است.
  این روستایی ضمن اشاره به توجه بیشتر مسئولان به جاده های زیدون افزود: از دورافتاده ترین نقطه روستایی زیدون تا شهرستان بهبهان بیش از 100 کیلومتر راه است که روستائیان مجبورند برای پیگیری کارها و مشکلات خود هر روز این مسیر را طی و با جان خود در این جاده ها بازی کنند.
   
   

  تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴:۴۷ | شنبه, ۱۸ / مهر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.