Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 9
3 4
 • (رتبه فعلی 4.6/5 ستار ها) تمامی آرا: 10
 • گزارش /

  واکاوی نقش اصولگرایان در راهیابی ضرغامی به مرحله دوم انتخابات /نتیجه ای که اصلاح طلبان مصادره به مطلوب کردند !

  عصر بهبهان : نتیجه این چند دستگی حصول نتیجه ضعیف 5 نامزد این جریان در انتخابات بهبهان بود ، نتیجه ای که هیچ گاه در طول تاریخ سیاسی بهبهان رقم نخورده بود که برای سرپوش گذاشتن آن به یکباره سران این جریان تغییر عقیده دادند و به ناچار خود را همسو با ضرغامی معتدل معرفی کردند کاری که سران اصلاحات پیش از برگزاری فرآیند انتخابات مجبور به آن شد ، اما این اتفاقات از دید مردم پنهان نبود و دربه دری های اصلاح طلبان را به روشنی مشاهده میکردند.


  به گزارش عصر بهبهان ، در دور نخست انتخابات مجلس دهم حوزه انتخابیه بهبهان اکثر تحلیل ها و پیش بینی های مطرح شده در فضای سیاسی شهرستان درست از آب در نیامد ، عوامل بیرونی مدیریت شده و تحرکات داخلی هدایت شده از جمله عوامل نتیجه غیر قابل انتظار موجود به شمار می آید.


  چند دستگی اصلاح طلبان بهبهان که علیرغم چندصدایی در کوران انتخابات ، هر گونه انشقاق را انکار کرده بودند بالاخره با عدم تمکین به سران اصلاحات استان در میدان ماندند و حتی در پاره ای از اوقات اقدام به رجز خوانی بر علیه همدیگر نیز میکردند نشانه های افول اصلاحات در بهبهان را پدیدار ساخت.


  نتیجه این چند دستگی حصول نتیجه ضعیف 5 نامزد این جریان در انتخابات بهبهان بود ، نتیجه ای که هیچ گاه در طول تاریخ سیاسی بهبهان رقم نخورده بود که برای سرپوش گذاشتن آن به یکباره سران این جریان تغییر عقیده دادند و به ناچار خود را همسو با ضرغامی معتدل معرفی کردند کاری که سران اصلاحات پیش از برگزاری فرآیند انتخابات مجبور به آن شد ، اما این اتفاقات از دید مردم پنهان نبود و دربه دری های اصلاح طلبان را به روشنی مشاهده میکردند.  اصلاح طلبان که دلخوش به حضور زیبا کلام و برخی مهره های سوخته استان و پایتخت کرده بودند و این مسئله را نشانه قائم بودن ضرغامی به جریان اصلاحات میدانستند اما این فرضیه هم به ناگاه با عدم حضور ضرغامی در سخنرانی زیبا کلام رد شد  تا تفکر فراجناحی وی بیش از پیش برای مردم روشن شود .  در این میان اما ضرغامی در جناح اصولگرا از اقبال خوبی نیز برخوردار بود ، این جریان برعکس اصلاح طلبان که در طول یک هفته مانده به روز انتخابات بارها شاخه به شاخه پریدند اما در سکوت کامل از نامزدهای خود حمایت کردند. گواه این مدعا حضور چهره های شاخص اصولگرایی در برخی نشست ها و جلسات مختلف ستاد این نامزد حضور بود که شاید از عوامل تعیین کننده راهیابی وی به مرحله دوم انتخابات بهبهان بوده است .  اگر به صورت سرانگشتی آمار چهار نامزد اصلاح طلب را اینگونه در نظر بگیریم :

  مراد راهداری : 3786

  شریعتی : 4256

  باج : 5628

  بابلی : 2460

  غلامی : 1100

   خواهیم دید چیزی حدود 17000 رای از بطن اصلاح طلبی به نامزدهای آنها در صحنه اختصاص داده شده است با این تفسیر که در مرکز بهبهان قریب به 45000 رای به صنادیق اخذ رای انداخته شد  که اگر 20000 رای ضرغامی را از آنها فاکتو بگیریم به وضوح نشان میدهد که تنها بخشی از اصلاح طلبان در این راهیابی تاثیر داشته اند و نقش اصولگرایان نیز در این مسئله مشهود است.


  شاید هنوز باورش برای اصلاح طلبان بهبهان سخت باشد که مردم دیگر این تفکر را نمیخواهند چرا که سیاسی کاری های مفرط و دامن زدن های گاه و بیگاه به مسائل پوچ سیاسی ارمغان این جریان به مردم خود در طول چندین سال مدیریت شهرستان بوده است . البته آنها پیروزی یک لیست معدود در تهران را علم کرده اند و تصدی قاطع بیش از نیمی از کرسی های مجلس را نادیده میگیرند که این مسئله هم در بهبهان با تمایل به سمت یک نامزد معتدل معنا پیدا کرده است غافل از اینکه مجلس آینده نیز با مدیریت اصولگرایان کلید خواهد خورد.  مع الوصف مراد نگارنده از نگارش مطلب فوق وصله کردن یک جریان به یک نامزد خاص نیست اما باید پذیرفت که اصلاحات بهبهان را تا همیشه یدک میکشند چرا که ضرغامی علیرغم تمایل فکری به اصلاحات اما حد وسط را برای ادامه مسیر برگزیده است .   

   

  تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲:۵۸ | پنجشنبه, ۵ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C9

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.