Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • عصر بهبهان گزارش می دهد /

  در همایش اصلاح طلبان بهبهان چه گذشت / از تنفس مصنوعی به حامیان فتنه تا بمباران سیاسی دولت گذشته !

  عصر بهبهان : اصلاح‌طلبان در این همایش آنقدر از راههای رسیدن به قدرت سیاسی گفتند که یادشان رفت در همین نزدیکی مردمانی زیست می‌کنند که مشکل دارند، مردمانی که اگرچه به تعبیر حضرت امام(ره) ولی نعمتان این نظام هستند اما اصلاح طلبان آن‌ها را مانع توسعه و پیشرفت می‌دانند و به سراغشان نمی‌روند مگر در زمان انتخابات که به آرای‌شان محتاج‌اند.


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، همایش اصلاح طلبان و کارگزاران بهبهان با مجوز فرمانداری و سنگ تمام برخی اعضای شورای شهر برگزار شد ، همایشی که برای اولین در این شهرستان با هدف همدلی و هماهنگی احزاب متبوع اما با رنگ و بوی انتخاباتی و میل به قدرت سیاسی رونمایی شد.


  محتوای غالب سخنان مدعوین همایش اصلاح‌طلبان، تنها منحصر به تطهیر حامیان و  سران فتنه نشد، بلکه بمباران سیاسی دولت ، یکی دیگر از ترجیع‌بندهای آنان بود؛ سخنرانان همایش امروز اصلاح طلبان با یک استراتژی از پیش طراحی شده، تلاش کردند تا با وجود زمان زیاد باقی مانده تا انتخابات، راه های احیای دوباره برخی شکست خوردگان سیاسی را پیش بکشند.


  تحلیل محتوای سخنان مدعوین همایش امروز، نشان می‌دهد کنشگران این جریان فکری و سیاسی، نه تنها دغدغه‌ای برای معضلات معیشتی مردم ندارند بلکه مطالبات مردم را تا حد رفع حصر سران فتنه تقلیل داده‌اند.


  بی توجهی اصلاح طلبان ولایی به اوقات ملکوتی اذان مغرب


  مراسم با 30 دقیقه ای تاخیر آغاز شد و مجری این همایش که یکی از کاندیداهای انتخابات بهبهان بود ضمن خوش آمدگویی به حضار و مدعوین ویژه سین برنامه را تشریح کرد ، پس از آن با قرائت چند بیت شعر در رثای اباعبدالله الحسین (ع)  توصیف فضائل آن حضرت پرداخت که شرح این اوصاف همزمان شده بود اوقات روحانی اذان مغرب ، اما انگار نه انگار که اصلاح طلبان ولایت محور امری به نام نماز اول وقت میشناسند ، آنها غافل از اینکه امام حسین (ع) با وجود باران نیزه و تیر در روز  عاشورا به اقامه نماز پرداخته بود ، همایش سیاسی خود را بر رکن رکین دین ترجیح دادند.  استقبال آن طوری که انتظار می رفت صورت نگرفته بود و همین موضوع هم باعث شد تا بارها مجری و رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان بهبهان ، همزمانی پخش زنده مراسم عزاداری امامزاده فضل (ع) بهبهان را دلیل وجود صندلی های خالی سالن همایش اعلام کنند در حالی که مراسم عزاداری رأس ساعت 20 و 30 دقیقه قرار بود برگزار شود.


  در ابتدای این مراسم رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان بهبهان ضمن قدر دانی از بانیان برگزاری همایش از حضور رئیس دوره ای و عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان خوزستان تشکر کرد و اظهار کرد : شهرستان بهبهان از زیدون تا آغاجاری سرآمد اتفاقات خوش گذشته است و تفکر اصلاح طلبی که گفتمان غالب و پذیرفته شده در تفکر دینی این شهر است نقش بسزایی در پویایی جریانات سیاسی داشته است.


  باید در 4 سال آینده 20 سال گذشته را جبران کنیم


  کریمی افزود : بهبهان حتی از قبل از شکل گیری انقلاب شهید داده است که نشانه قدمت این شهر با فرهنگ و اصالت است اما متاسفانه این شهر از مسئله نبود تشکیلات منسجم در عرصه مختلف سیاسی رنج میبرد .


  وی ادامه داد : از آنجایی که بنا شد تشکیلاتی کاملا دموکراتیک و منسجم به پیشنهاد دوستان در سطح استان و شهرستان شکل گیری شود با این هدف شورایی متشکل از اصلاح طلبان شهرستان بهبهان فراخوانی شد که در این راستا 12 نفر از بهبهان ، 2 نفر از زیدون ، 2 نفر از تشان و یک نفر از منصوریه با انتخابات آزاد عضو این شورا شدند.


  این فعال اصلاح طلب اسامی این 12 نفر در بهبهان را اینگونه ذکر کرد :   -صدرالله اسماعیلی
  ۲-مرتضی اسماعیلی
  ۳-هادی حسینی
  ۴-فیض الله کریمی
  ۵-علی کرمی
  ۶-هادی عباسی
  ۷-داریوش آقاجری
  ۸-حمیدرضا فرخ احمدی
  ۹-فرشاد نعمتی
  ۱۰-امین اکبری بهبهانی
  ۱۱-فرود ریحانی
  ۱۲-محمد قاسم ظفراصل

  کریمی در پایان با بیان اینکه بهبهان دیگر فرصت آزمون و خطا ندارد ابراز کرد : سعی کنیم در چهار سال آینده ، 20 سال عقب افتادگی را جبران کنیم .


  حمایت آشکار از حامیان فتنه 88


  محمدرضا شجاعی از اعضای شورای هماهنگی اصلاح طلبان خوزستان دومین نفری که به عنوان سخنران این همایش بالا رفت و به تشریح اهداف برگزاری همایش های مدیریت شده در سطح شهرستانها و استان خوزستان پرداخت .
  شجاعی گفت : پس از تشکیل دولت تدبیر و امید و ایجاد فضای باز سیاسی که توسط عقلای اصلاح طلب و مجموعه ای که توسط جناب " حجت الاسلام خاتمی عزیز "  در سطح کشور و استانها تشکیل شد اما چون جمع های گذشته دوستانه و به صورت تشکل های غیر رسمی بودند مجددا مقرر شد در قالب احزاب میبایست هماهنگ شوند.


  وی افزود : در قالب تشکیل شورای هماهنگی اصلاح طلبی یک شورای راهبردی با حضور جناب موسوی لاری و دکتر کیانوش راد و همچنین همت دیگر دوستان احزاب اصلاح طلب تشکیل شد که بر اساس وزن هر شهرستان یک همایش با حضور اکثر اصلاح طلبان خوزستان برگزار شد.


  این فعال اصلاح طلب ابراز کرد : در این همایش انتخاباتی انجام شد که طی آن 20 نفر از فعالان اصلاح طلب خوزستان انتخاب شدند و بعدا 7 نفر دیگر نیز اضافه شدند .


  شجاعی ادامه داد : با توجه به اختلافاتی که بین شخصیت های مطرح اصلاح طلب در پایتخت به وجود آمده بود با درایت " جناب آقای خاتمی " و دکتر عارف جلسات متعددی برگزار شد که همه ما در قالب دبیران احزاب خدمت ایشان و آیت الله هاشمی رسیدیم و طی آن شورایی تحت عنوان شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان استانها شد که لازم به توضیح است این شورا فقط تا مقطع انتخابات دوام خواهد داشت .


  وی در پایان خاطر نشان کرد : این همایش فقط با هدف همدلی بین دوستان برگزار شد و انتظار می رود دوستان زیادی در قالب احزاب ورود کنند تا این محافل دوستانه به شکل حزبی ساماندهی شوند و از آنجایی که بهبهان پیشانی اصلاحات خوزستان به شمار می آید با ید در زمینه هماهنگی بیشتری صورت پذیرد.


  یک ساعت از زمان همایش گذشته بود که تعدادی به جمع اضافه میشد و تعدادی دیگر به دلیل ایراد سخنان کلیشه ای و کهنه جلسه را ترک میکردند که در این هنگام مجری از آقای سید جابر موسوی رئیس دوره ای هیئت رئیسه شورای اصلاح طلبان خوزستان دعوت کرد تا به عنوان سخنران ویژه به ابعاد مختلف تشکیل این شوراها بپردازد.


  هاشمی و خاتمی در انتخابات از خود گذشتگی نشان دادند !


  موسوی در ابتدا با عرض سلام و تعزیت ایام محرم به حضار شروع به سخنرانی کرد و گفت : واقعا برای من سخت است که برای نخبگانی از شهر بهبهان که قدمتی به طول تاریخ دارد حرف بزنم ، مردمان شهری که اصالت اصلاح طلبی را از قائم مقام فراهانی تا انتخابات 76  در بر دوش دارند و در همه صحنه ها حماسه ساختند از شهید بقایی تا دقایقی و فنی و شجاعی گرفته تا دیگر علمای بزرگ این شهر.


  وی در ابتدا گفته بود به دلیل همزمانی با یک سخنرانی در رامهرمز خیلی وقت حضار را نخواهد گرفت و فقط به پاس زحمات بانیان برگزاری همایش جهت تقدیر به مراسم آمدم اما نه تنها سخنرانی کوتاه نشد بلکه این فعال اصلاح طلب با تمام قوا به تخریب دولت گذشته و تمجید از برخی حامیان فتنه پرداخت .  رئیس دوره ای هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان با تاکید بر تمکین هاشمی به قانون و عدم خانه نشینی عنوان کرد : طی دیداری که با هاشمی در انتخابات گذشته داشتیم از ایشان دعوت کردیم که از آبرویش برای تثبیت منافع ملت و احقاق حقوق تضییع شده هزینه کند به صحنه بیاید و ایشان با ایثار به صحنه آمدند و با وجود رد صلاحیت شدن  خانه نشین نشد و به قانون تمکین کرد .


  موسوی اما نگفت شخص هاشمی بارها بر طبل عدم سلامت انتخابات در نظام جمهوری اسلامی کوبید و با طرح تشکیل کمیته صیانت از آرا را پیش کشید مسئله ای که قانون انتخابات را به روشنی نقض میکند و اینکه چرا با وجود تایید جرائم فرزند ایشان در زمینه پولشویی‌ ، انتشار و توزیع شب‌نامه‌های تحریک‌ آمیز علیه نظام و دیگر جرائم مشهود ، از عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه سرمایه در کشور سخن میگوید.


  عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان خوزستان با نا دیده گرفتن موازین و خطوط قضایی تعیین شده برای برخی چهره های دخیل در فتنه 88 علاوه بر تطهیر چهره مخدوش آنها با صراحت از کسانی نام برد که درمجلس ششم و دولت های گذشته از عناصر بر هم زننده فضای سیاسی کشور بودند.


  نسبت دزدی ، اختلاس و بی عرضه گی به دولت گذشته !


  اما فارغ از مباحث فضیلت‌گرایانه و وظیفه‌مدارانه که از نظر اصلاح‌طلبان منافی کنش کارآمد سیاسی است، باید به این نکته اشاره کرد که اصلاح‌طلبان دیگر نمی‌توانند با شعارها و ژست‌های نخ‌نما شده سیاسی، سبد رای خود را پر کنند؛ افکارعمومی هنوز خاطرات مجلس‌ششم و بی‌اعتنایی این مجلس به مشکلات اقتصادی مردم را فراموش نکرده‌اند؛ بنابراین اصلاح‌طلبان بهتر است به‌جای روضه‌خوانی پیرامون وضعیت کنونی عناصر و حامیان فتنه بزرگ 88، برنامه اقتصادی به رای‌دهندگان ارائه کنند.


   موسوی در ادامه از اختلاس و ارتشاء و ساختار شکنی در دولت احمدی نژاد گفت و تا زبانش کار میکرد به تمجید و مدح دوره کارگزاران و اصلاح طلبان پرداخت و دولت گذشته را مایه ننگ نظام جمهوری اسلامی ایران خواند .


  جالب اینجاست که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که به زعم دوستان و دشمنان، تنها راه مقابله با تحریم‌ها ظالمانه و نیل به رشد و توسعه اقتصادی است، در قاموس اصلاح‌طلبان نمی‌گنجد، از اینرو در همایش اخیر اصلاح‌طلبان، هیچ سخنی از ضرورت در دستور کار قرار دادن اقتصاد مقاومتی به میان نیامد.


  اصلاح‌طلبان در  این همایش  آنقدر از راههای رسیدن به قدرت سیاسی گفتند که یادشان رفت در همین نزدیکی مردمانی زیست می‌کنند که مشکل دارند، مردمانی که اگرچه به تعبیر حضرت امام(ره) ولی نعمتان این نظام هستند اما اصلاح طلبان آن‌ها را مانع توسعه و پیشرفت می‌دانند و به سراغشان نمی‌روند مگر در زمان انتخابات که به آرای‌شان محتاج‌اند.  موسوی در این همایش بارها از ایثار و خود گذشتگی خاتمی و هاشمی به خاطر منافع ملت  سخن گفت اما نگفت چرا وقتی مردم از ساختارشکنی در فتنه سال 88 به تنگ آمده بودند حاضر نبودند به خاطر این مردم بیانیه ای بدهند و یا حداقل این رفتارهای قبیح را محکوم کنند و نگفت که چرا آقای هاشمی به خاطر دلبستگی به فرزند مجرمش حاضر نبود منافع ملی را در نظر بگیرد و بارها خود و خانواده مستقیم به دستگاه قضا حمله نکنند.


  اگر کمی به حافظه کوتاه مدتشان فشار می آوردند متوجه میشدند که بررسی شاخص‌های اقتصادی مهم در برنامه دوم توسعه و مقایسه آن با اهداف مدنظر این برنامه نشانگر آن است که در آن دوره هیچ از اهداف شاخص‌های مهم اقتصادی کشور تحقق نیافت.


  عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان خوزستان از اختلاس ها و در آمد های سرشار فروش نفت دولت گذشته سخن گفت در حالی که تاکنون اکثر قریب به اتفاق اختلاس های محرز شده پیوندی مستقیم با منابع قدرت و ثروت کارگزاران و اصلاحات دارد از بابک و رحیمی تا پرونده قرارداد ننگین کرسنت جناب وزیر !
  مع الوصف باید گفت این روزها دامنه ختلافات اصلاح طلبان روز به روز در حال افزایش است. تاسیس احزاب جدید و شک دولت برای ائتلاف با این جریان از عوامل دامن زدن به این اختلافات است. از سویی برخی گروه ها در داخل اصلاح طلبان چنان از رفتار نامشخص یا به عبارت بهتر زیگزاگی دولت عصبانی هستند که اجماع برای انتخاب کاندیدای واحد یک خیال بیش نباشد.


  از تخریب چهره نماینده اسبق تا القای ناکار آمدی نماینده فعلی بهبهان


  در این همایش علاوه بر حمله به 4 سال نمایندگی دوره هشتم در بهبهان ، طوری از نابسامانی و انزوای سیاسی این شهر سخن راندند که تلاش های مشهود نماینده کنونی این شهر را نادیده گرفتند و بارها با تاکید بر انتخاب یک نماینده توانا به مجلس شورای اسلامی به القای ناکارآمدی وی پرداختند.


  البته این همایش که با پیوند دو حزب اصلاح طلبان و کارگزاران تلاش داشت همصدایی و هماهنگی را در این اردوگاه  نمایان کند مشخصا این هدف از ظاهر گفتارها به منصه عمل نخواهید رسید چرا که برخی حاضران با پرسیدن این سوال از سخنران ویژه مراسم مبنی بر چگونگی ضمانت وحدت و انتخاب کاندیدای واحد ، پاسخی جزء سکوت به گوششان نرسید.


  گفتنی است در این همایش برخی اعضای شورای شهر مانند سینا ، قنواتی ، دانایی ، بخشدار مرکزی ، و تعدادی از فعالان سیاسی شهرستان حضور داشتند.

  تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲:۳۷ | جمعه, ۲۴ / مهر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.